Kávový obchůdek

Nakupte v kávovém obchůdku

Zelená káva se zázvorem

Zelená káva se zázvorem – kombinace s potenciálem


Zázvor představuje nepostradatelnou součást indické a čínské kuchyně, je obsažen v mnoha pokrmech a nápojích. Díky svým specifickým vlastnostem se začal přidávat i do zelené kávy, kde údajně napomáhá jejím hubnoucím účinkům. Proč tomu tak je zjistíte na následujících řádcích.

Zelená káva se zázvorem

Zelená káva se zázvorem

Proč pít zelenou kávu?

O tom, že je zelená káva zdravější, není sporu – díky skutečnosti, že zrnka neprošla pražením, nepřišla o některé prospěšné složky (např. o kyselinu chlorogenovou, která prý pomáhá při štěpení škrobů na cukry a vypadá to, že posiluje schopnost vstřebávat cukr ze škrobu). Pokud Vás tato problematika zajímá, přečtěte si podrobnější článek Je zelená káva jeden velký podvod?

Proč zrovna zázvor?

Na zázvor jsme si my středoevropané již zvykli – přidáváme jej do zázvorek (tradiční české vánoční cukroví), vaříme z něj čaj a ochucujeme si s ním i limonády. To všechno díky jeho specifické chuti. Ale to není všechno!

Zázvor jako přírodní lék

Ať už čerstvý, vařený, sušený či nakládaný, zázvor kladně ovlivňuje lidské zdraví. Vědci dokázali, že látky obsažené v oddenku této rostlinky mají protizánětlivé účinky, pomáhají proti žaludečním nevolnostem, zbavují bolesti hlavy, tlumí příznaky chřipky a nachlazení, a fungují dokonalou i jako prevence proti stresu. Ale hlavně – vypadá to, že zázvor má schopnost nastartovat náš metabolismus, tedy schopnost našeho těla trávit potravu.

Mohu zhubnout díky zázvoru?

Vypadá to tak – zázvor totiž perfektně prohřeje celé tělo, což zapříčiní nastartování Vašeho metabolismus natolik, že zrychlí krevní oběh i zažívání a pomalu začne likvidovat tukové buňky. Nelze tvrdit, že pouhým pitím zázvoru v jakékoli podobě vymodelujete své tělo do vysněných tvarů, ale vypadá to, že zelená káva se zázvorem je rozhodně ten správný směr. Ovšem stejně jako u zelené kávy i zde platí, že zelená káva se zázvorem je pouze zelená káva se zázvorem – nečekejte žádné rapidní zhubnutí, pouze prostředek, který Vám s dlouhou a namáhavou cestou může trochu pomoci.

Autor: Kateřina Tomanová
Koupit zelenou kávu se zázvorem