Kávový obchůdek

Nakupte v kávovém obchůdku

Arabica nebo robusta. V čem se liší a která je lepší?


Kávovníků je celá řada. Určitě znáte alespoň dva, a sice kávovník arabský (Coffea arabica) a kávovník statný (Coffea canephora). Kompletní výčet by obsahoval více než 100 dalších typů, ale nejzajímavější jsou právě tyto dva. Na následujících řádcích si popíšeme, v čem se liší. Rozebereme jejich chuť a množství kofeinu.

Co je dobré vědět o kávě

Než nám kávová zrna skončí ve mlýnku, je kávovník rostlina, která je rozšířená v celém subtropickém a tropickém pásmu. Řadí se mezi takzvané ovocné dřeviny a pěstuje se ve více než 70 zemích světa, tzn. Kávovém pásu. Pěstitelé kávy po celém světě se snaží tuto rostlinu neustále kultivovat aby byla odolnější vůči škůdcům a nesla lepší plody. Díky tomu máme neustále nové druhy vzniklé šlechtěním či křížením.

Arabica a Robusta se liší způsobem pěstování, chutí a tvarem zrnek. Rovněž i obsahem kofeinu. Milovníci kávy po celém světě vyzdvihují chuťově vlastnosti Arabiky, milovníci kofeinu zase zbožňují Robustu. Pro některé je zace ideální jejich směs, neboli blend.

Ruční sběr kávových třešinek

Kávovník arabský – Arabica

Arabiku můžeme nalézt na místech s vyšší teplotou a stálejším klimatem, ve Střední a Jižní Americe, ale i v Africe. Arabika ale roste například i u protinožců – v Austrálii.

Arabica dnes tvoří asi 75% celosvětové produkce kávy. Pro svoji lahodnou chuť je velmi vyhledávanou komoditou. Obsahuje zhruba 2–3× méně kofeinu než robusta a její chuť je často popisována jako kyselá s bohatší chutí, ve které je možné cítit ovoce, čokoládu a květiny.

Pro pěstitele je arabica celkem náročná – svoji první úrodu může někdy poskytnout až po 6 letech. Vyhovuje jí mírnější klima, teploty okolo 20 stupňů, vysoká vlhkost a nadmořská výška 600 až 2000 metrů nad mořem. Plody Arabiky uzrávají až po 8 měsících a sklizeň probíhá pouze ručně, výběrovým česáním. Pokud nemáte ambice na obří úrodu a chcete kávovník vypěstovat doma, zase tak složité to není.

Kromě základní odrůdy Arabica Typica, známe např. i Arabicu Maragogype s největšími kávovými zrny na světě nebo Arabicu Geisha s nasládlou chutí a podkresem lesního ovoce.

Kávovník statný – Robusta

Robusta je doma v Asii a Jižní Americe.

Robusta pochází původem ze střední Afriky a společně s arabicou dnes tvoří asi 98% světové produkce. I přes její původ je ale dnes největším pěstitelem Coffea canephora Vietnam, kam byl tento druh přivezen francouzskými kolonisty v 19. století. Vietnamská produkce kávy není příliš kvalitní, ale už i tady spějí podmínky k lepšímu.

Zrnka Arabiky (vlevo) jsou spíše oválná, zrnka Robusty jsou kulatější.

Kávovník statný je oproti arabice pěstitelsky mnohem méně náročný. Roste v nižších nadmořských výškách a vyžaduje vyšší teploty, ale dorůstá až 13 metrů (odtud jeho název). První sklizně se mohou pěstitelé dočkat už po 2 letech. Rostlina není příliš choulostivá vůči nemocem a škůdcům, což způsobuje pravděpodobně její vysoký podíl kofeinu v zrnu (až 3%). Zrna robusty bývají oproti arabice drobnější a zaoblenější s rovnou rýhou uprostřed. Zbarvení robusty bývá světle zelené s nahnědlými či našedlými odstíny. Arabica má naopak světle zelená zrna s namodralým tónem a pokřivenou rýhou. I po upražení jsou od sebe zrna lehce rozeznatelná.

Káva připravená z robusty chutná nahořkle. Její chuť je nezaměnitelná a rozpozná ji i laik.

Koupit čerstvou kávu