Kávový obchůdek

Nakupte v kávovém obchůdku

Hliníkový ROK Espresso Maker – protlačte si espresso vlastníma rukama!


Podivný přístrojek z tvrzeného hliníku vytvoří za pár vteřin excelentní šálek kávy. Bez elektřiny, uhlazené plastové krabičky nebo složitého nastavování. Jediné nastavení jste vy – to je robustní a designově unikátní ROK Espresso Maker.

Jak ROK Espresso Maker funguje

ROK Espresso Maker nepotřebuje k přípravě kávy elektřinu, podobně jako Handpresso nebo French press, je potřeba pouze namletá káva a horká voda. A samozřejmě ruce, které díky efektu páky nemusejí být ani moc silné. Důležité je přístrojek správně upevnit k podložce a můžete se s kávou začít přetlačovat.

ROK Espresso Maker

ROK Espresso Maker

Nečekejte estetické výlevy

Oproti ostatním „mašinkám“ na výrobu kávy nečekejte stylové tlačítko v plastové krabičce, jenž obsluhuje George Clooney. ROK Espresso Maker je robustní mechanismus, vyrobený z vysoce pevné slitiny hliníku, jenž si na nic nehraje.

Minimalistický design je v ostrém kontrastu se současným trendem super jednoduchých kávovarů, které leckdy vypadají jako vysavače. ROK Espresso Maker nepotřebuje zaujímat svým vzhledem, prostě funguje. Ale za design si zaplatíte – a to ne málo. ROK Espresso Maker ve variantě Original pořídíte zhruba za 4 tisíce korun, za což už je možné pořídit i středně kvalitní automatický kávovar.

Přes 12 let vývoje

Původně se ROK Espresso Maker (někdy také nazývaný ROK Coffee Maker) snažil prosadit pod názvem Presso, a to už v roce 2004. Po designových úpravách již pod názvem ROK Espresso Maker přichází do obchodů v roce 2012 a (i přes poměrně vysokou cenu) slaví obrovský úspěch. K dnešku se jej prodalo více než 50 tisíc kusů.

Stylová výbavička

Součástí stylového balení je „páka“ (portafiltr), pěchovadlo (tamper), napěňovač mléka, lžička a desetiletá záruka. K dispozici jsou i dvě barevné varianty – Berry&Chrome (červená) a Black&Chrome (černá).

Detail na porta filtr

Detail na porta filtr

Jdeme na to

Pokud video nepomohlo, zkuste postupovat následovně:

  1. Do páky nasypte ideálně čerstvě namletou kávu na hrubost espresso, upěchujte a umístěte do ROK Espresso Makeru.
  2. Do pístu vlijte horkou vodu (ramena ROK Espresso Makeru jsou stále dole).
  3. Zvedněte ramena ROK Espresso Makeru směrem vzhůru a pak silou stlačte dolů. Voda proteče pod tlakem kávou.
  4. Pokud voda neproteče, nepřetlačujte! Když to nejde, tak to nejde – kávu jste asi upěchovali moc nebo je moc jemně namletá.

Jak s ROK Espresso Makerem pracovat?

Koupit ROK Espresso Maker