Kávový obchůdek

Nakupte v kávovém obchůdku

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat


Brno je město kávy, o tom není pochyb. Míst, kde si ji můžete objednat je celá řada, nicméně jen někde kávu dostanete opravdu výbornou. Seznam uvedený níže může být užitečný pro všechny Brňáky, ale i pro ty, kteří Brnem jen projíždí a chtějí si energii dávající nápoj vychutnat v té nejlepší kvalitě.

A pokud nejste z Brna nebo všechny kavárny níže uvedené znáte? Stačí otevřít knížku 365 Gastromapa Lukáše Hejlíka, která na každý den v roce doporučí místo, kam se vyplatí zajít.

1. Coffee Bar Mymika

Tuto poměrně novou kavárnu najdete na ulici Lidická 15, kousek od Moravského náměstí. Kromě perfektní kávy, vždy naprosto bezchybně připravené, si zde můžete pochutnat i na domácích dezertech, sendvičích & limonádách. Jedinou nevýhodou Mymiky je, že v odpoledních hodinách seženete místo maximálně na baru, stolečky jsou beznadějně obsazeny.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

2. SKØG Urban Hub

Na Dominikánském náměstí 5 najdete kavárnu SKØG Urban Hub, o níž se dočtete snad ve všech průvodcích Brnem jako o originálním místě, které prostě nemůžete vynechat. Káva je perfektní, design interiéru osobitý, obsluha profesionální a dezerty vynikající.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

3. Industra

Z centra je to poměrně dálka, ale stojí to za to. V areálu bývalých mrazíren v Komárově se na ulici Masná 9 v industriálním prostředí podává skvělá káva a lahodné dezerty. Součásti Industry je i kulturní centrum, které poskytuje zázemí pro nejrůznější akce.

4. Kafec Brněnský

Kavárna Kafec láká návštěvníky výbornou kávou, snídaněmi, které je možné poskládat na míru vašim chutím a skvělými waflemi, které v Brně zatím stále nemají konkurenci. Jelikož je Kafec franchisa, na stejných dobrotách si můžete pochutnat i ve zlínském nebo plzeňském Kafecu.

Dvoupatrový Kafec v Brně

5. Monogram Espresso Bar

Snad nejmenší kavárna v Brně. Co ale chybí do prostoru, to Monogram dohání kvalitou podávané kávy. Přátelská atmosféra a v létě sezení ve výloze, to jsou jen některé věci, kterými se monogram vryje do paměti. Najdete jej na Kapucínském náměstí 12, kousek od Hlavního nádraží.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

6. Kafara

Na samém okraji Brna stojí malebná kavárna v budově býválé Obřanské fary, kde jakoby se zastavil čas. U dřevěných stolečků si v maličké kavárně můžete kromě kávy a skvělých dezertů dopřát i kulturu. Kafara totiž slouží jako neformální místo pro pořádání koncertů, besed nebo jako útulný galerijní prostor. V létě se prostor před farou mění v zahrádku, která přímo vybízí k posezení.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

7. Kafe v rozkladu

Pár kroků od Náměstí svobody, na ulici Veselá 6, najdete dvoupatrovou kavárnu, kde si kromě výběrového kafe dáte také skvělé dezerty, ale především luxusní brunche, ze kterých se pořádně nají i opravdoví jedlíci.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

8. CAFÉ Momenta

Na dolním okraji Zelného trhu (Zelný trh 2) si můžete dopřát šálek perfektní kávy, dezert nebo se výborně najíst něčeho lehčího. Pokud jste opravdu na sladké, ale nechcete se úplně přecpat, můžete vyzkoušet některou z 15 druhů belgických sušenek. Nebo třeba všechny. Velká zahrádka v letních měsících nabízí překrásný výhled na hemžení trhu. Momenta také jako jedna z mála nabízí i perfektně připravenou vietnamskou kávu pomocí phin filtru.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

9. V Melounovém cukru

U Římského náměstí si můžete sednout na šálek výborné kávy v kavárně se zvláštním názvem. Kavárna V Melounovém cukru na adrese Františkánská 17 nabízí útočiště před shonem z okolních rušných ulic pro všechny závislé na kávě a cukru.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

10. Café Placzek

Proskledná dvoupatrová kavárna Café Placzek s hostelem na ulici Minoritská 4 je už od ranních hodin plná. Nejen hosté hostelu zde snídají a pochutnávající si na domácím pečivu a snídaních připravených z kvalitních surovin. Venkovní posezení funguje v letních měsících až do pozdních večerních hodin. Večer je Café Placzek mnohdy jediné místo, kam si zajít na opravdu dobrou kávu.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

11. Podnik café bar

Designově opět velice zajímavá kavárna s letní zahrádkou na Peroutkově 5, těsně u Zelného trhu. Výborné snídaně, kterými se můžete projíst k brunchi až k večernímu vínu. Strategické místo pro milovníky všeho sladkého.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

12. Kult Café

Na Husitské 6, v Králově Poli najdete přímo pod Slovanských náměstím Kult Café. Interiér kavárny je prostě bezchybný a místnosti v zadní části přímo vybízejí pro klidné posezení s přáteli nebo poslouží jako inspirativní místo k práci. V letních měsících miniaturní zahrádka s výhledem na rušnou tržnici působí jako oáza klidu. Perfektní snídaně a výborná káva je samozřejmostí.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

13. Café & Bistro Bílá Vrána

Tady jsme tedy už hodně mimo centrum Brna. Konkrétně v Komíně na ulici Kristenova 1, kde Bílá Vrána představuje jednoznačnou volbu pro posezení v příjemné domácí atmosféře se skvělou kávou a výbornými domácími dezerty, které si pečí přímo v kavárně. Skvělé je, že kavárna rovněž spolupracuje s Bwindi Coffee a dělá tak svět o něco lepším.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

14. Punkt.

Tečka v názvu není náhodou. Tečka. Na adrese Bayerova 7, ulici s věčným stínem, si v parném létě můžete dopřát nejlepší espresso na ledu v Brně ve stylových lehátkách, případně si zajít na bohatý brunch.

15 kaváren v Brně, které nesmíte vynechat

15. Kafé Mlýnek

Pokud se vám zdá, že interiér kavárny Kafé Mlýnek na Kotlanově 5 je nápadně podobný interiéru, který si pamatujete z Mymiky, máte pravdu. Jedná se o stejné majitele. Perfektní káva, různé druhy dezertů a v létě zmrzlina. Rodiče jistě potěší, že můžete ratolest umístit do dětského koutku.

A co ty další?

Protože se dobré kavárny rodí neustále, níže najdete ty, které se do seznamu z nějakého důvodu nevešly, ale rozhodně stojí za zmínku. Seznam se bude neustále rozšiřovat o ty zajímavé. Pokud jste svoji zamilovanou kavárnu v seznamu nenašli, napište nám, něco s tím uděláme.

Café Pilát

Kousek od Momenty a na dohled od Monogramu najdete na adrese Kapucínské náměstí 7 Café Pilát. Designérskou lahůdku, kde si můžete pochutnat na výborné kávě nebo skvělém víně.

Café Atlas

Na Žerotínově náměstí 6 si můžete každé ráno dopřát skvělou kávu a výbornou snídani v Café Atlas. Interiér kavárny je vyzdoben obrázky z nejrůznějších ilustrovaných atlasů (odtud jméno kavárny) a nechybí ani dětský koutek. Inspirativní prostředí umocňuje fakt, že do této kavárny chodí většina studentů a jejich učitelů z přilehlé univerzity.

Kavárna Podnebí

Kavárna s překrásnou zahrádkou na strategickém místě pro turisty, kteří si zde na Údolní 5 mohou rozbít základní tábor před výstupem na Špilberk. Ačkoliv káva není v porovnání s výše zmíněnými špičková, návštěvu doporučujeme – v letních měsících vám může přes zahrádku kavárny Podnebí proběhnout koza. Ano, v centru Brna živá koza.

Coffee Fusion

Kousek od Malinovského náměstí na ulici Jánská 25 najdete kavárnu Coffee Fusion, kde si plní svůj sen Michal Kocman, Mistr kávy 2008. Ten vám kávu (většinou z některé z menších českých pražíren) připraví a naservíruje osobně.

Kavárna Komár

Teprve nedávno otevřená kavárna v Žabovřeskách na Kounicové 85 si kvůli výborné kávě, skvělým snídaním a milé obsluze našla svoje pravidelné zákazníky. Nedávno se sortiment kavárny rozšířil i o nabídku zmrzliny. Dezerty si pečou přímo na místě, každý den si tak můžete pochutnat na jiné dobrotě.