Kávový obchůdek

Nakupte v kávovém obchůdku

Drip it - výborná káva ve filtru. Za dvě minuty máte hotovo

Drip it – výborná káva ve filtru. Za dvě minuty máte hotovo


Vychytávka s názvem Drip it vás na holičkách nenechá ani v místech, kde může být příprava dobré kávy výzvou. Kombinace mleté kávy v jednorázovém filtru se prostě hodí všude tam, kde byste si předtím většinou připravili tak maximálně kávu instantní.

Cheme dobrou kávu. Všude!

V poslední době se ukazuje, že začínáme být opravdu nekompromisní, co se kvality kávy na cestách týče. Handpresso dokazuje, že si skvělé espresso můžeme připravit třeba i v autě. Pro cestovatele je tu Coffeebrewer Grower’s Cup, který nalitím vřelé vody do speciálního sáčku poskytne až 0,3 l skvělé kávy třeba na vrcholu Mount Everestu. A to zdaleka není vše, existuje celá řada cestovních kávovarů nejen do auta.

Drip it - výborná káva ve filtru. Za dvě minuty máte hotovo

Do stejné kategorie patří i Drip it, který je oproti Coffeebreweru ještě o něco skladnější a navíc si z jednoho balení připravíte až 0,8 l skvělé kávy. U zrodu Drip it stála jednoduchá myšlenka. Pánové Jirka Gomola a Tomáš Hodermansky chtěli prostě a jednoduše vychytávku, se kterou by si mohli připravit dobrou kávu i na cestách, ale která by nezabírala polovinu batohu. Po vyzkoušení všeho možného nakonec zjistili, že podobná věc už jinde ve světě existuje.

Dlouhá cesta do Prahy

Balíčky Drip it se sice skladují a balí v Praze na Smíchově, nicméně ještě předtím musí urazit dalekou cestu. Nejprve se ve formě zelené kávy sváží přímo z kávových plantáží celého světa do Německa. Tam se káva nechá dva dny odpočinout, pak se pomele do filtrů, zabalí do sáčků a expeduje.

Co od Drip it čekat?

Balení Drip it je veliké asi jako krabička čaje. Uvnitř jsou malé „sáčky“, resp. hermeticky uzavřená malá balení výběrové kávy, která jsou pro uchování čerstvosti plněna dusíkem. Ten zabraňuje její oxidaci a uchovává ji tak čerstvou do momentu, než sáček otevřete.

V sáčcích jsou speciálně tvarované papírové filtry naplněné 10 gramy mleté kávy. Vrchní stranu papírového filtru je potřeba nejprve odtrhnout a následně usadit na šálek, ze kterého chceme kávu pít. Speciální papírové úchytky umožňují filtr na šálek perfektně přichytit. Dejte si jen pozor, abyste měli dostatečně hluboký šálek, aby vám v něm filtr neplaval.

Jak s Drip it připravit kávu?

Připravit si Drip it je opravdu hračka. Potřebujete vlastně jen horkou vodu a hrneček nebo cokoliv, co výslednou kávu zachytí. Jaké jsou kroky pro správnou přípravu?

  1. Připravte si horkou vodu
  2. Roztrhněte sáček a vyjměte filtr s kávou
  3. Utrhněte vrchní část filtru a nasaďte jej na hrneček
  4. Přelijte horkou vodou (cca 4x)

Kde a za kolik?

Drip it můžete koupit ve větších městech České republiky. Nejkomfortnější bude jako obvykle nákup online na Drip it e-shop, kde si můžete „seznamovací“ balíček koupit již za 100 Kč.

Koupit Drip it