10 tipů na vánoční dárky pro milovníky kávy

Máte doma milovníka kávy a přemýšlíte, co mu na Vánoce věnovat? Nechcete dávat stále ty stejné pitominky, ale rádi byste dárek, který potěší a zaujme? Připravili jsme seznam 10 dárků, se kterými vedle nešlápnete. A je jedno, jestli máte na dárek stokoruny nebo tisíce!

Vánoční dárek nemusí být drahý, hlavně musí být darován z lásky.

Vánoční dárek nemusí být drahý, hlavně musí být darován z lásky.

1. Cibetková káva (750 Kč)

Ideální dárek pro toho, kdo všude byl, všechno zná a všechno má. Je totiž velice pravděpodobné, že kávu z trusu cibetky palmové ještě nezná a nikdy neměl. Možná, že to bude tím, že cibetková káva je nejdražší káva světa a rozhodně patří mezi nejkontroverznější potraviny vůbec.

Cibetková káva

2. Předplatné kávy (od 299 Kč)

Ideální dárek, který může těšit třeba měsíc, celý rok nebo i doživotně. Panové z Coffee to Home vyberou kávu a zašlou v originálně zpracovaném dárkovém balíčku poštou obdarovanému. Každý měsíc, znova a znova. Ideální pro ty, kterým chcete umožnit ochutnat opravdu výbornou kávu.

Coffee to Home

3. Konvička Frenchpress (od 339 Kč)

Nemůžete si dovolit drahé dárky? Vůbec nevadí – již od necelých dvou set můžete obdarovat svého blízkého designovou konvičkou na přípravu kávy, která může být leckdy kvalitnější, než z drahého stroje. Některé výběrové kávy jsou prý z french pressu dokonce lepší a přípravu zvládne každý.

French press Randwyck Verona

4. Handpress pro řidiče (4 710 Kč)

Máte ve vašem okolí řidiče z povolání, taxikáře nebo prostě někoho, kdo tráví hodně času za volantem? Kupte mu Handpress, přístrojek, který zaručí výborné espresso v pohodlí vozu. Stačí zapojit do zapalovače v autě, naplnit vodou a palubní deska se rázem promění v kavárnu.

handpresso-auto

5. Zelená káva (od 80 Kč)

Kila dolů, i ta se dají darovat. Tedy nepřímo, prostřednictvím zelené kávy s hubnoucími účinky. Je možné nejprve objednat malý vzorek (52 Kč), abyste nekupovali zajíce v pytli a zjistili, jestli vám zelená káva vůbec bude chutnat.

zelena-kava

6. Bezkofeinová káva pro maminky (od 199 Kč)

V těhotenství to prostě občas bez kávičky nejde, ale s ní také ne, protože obsahuje kofein, jenž může vaše dítko, ať už narozené nebo stále v bříšku, proměnit v rotujícího šotka. Bezkofeinová káva toto řeší – díky ní maminka nepřijde o svůj kávový rituál.

bezkofeinova-kava

7. Handpresso pro cestovatele (3 070 Kč)

Ideální dárek pro ty, kteří po týdnu doma plánují další cestu. Handpresso cestovatelům usnadní přípravu výborné kávy v prostředí, kde se o kvalitním šálku většinou jen sní.

handpresso-hybrid

8. Ruční mlýnek na kávu La Cafetière Classic (899 Kč)

Není nic lepšího, než si kávu namlít doma. Snad jen to, pokud si ji můžete namlít ručně, bez elektřiny. Byt krásně provoní vůně čerstvě namleté kávy a zvuk mlecích kamenů vás vrátí o století zpět.

Mlýnek na kávu

9. Stylová konvička Bialetti (619 Kč)

Ikonická moka konvička z hliníku od světoznámé italské značky Bialetti. Poznávací znamení – jednoduchá příprava, fousatý panáček a skvělá káva. Bialettku Moka Express v Itálii vlastní téměř každý. Opravdu.

Moka konvice Bialetti Moka Express

10. Pro každého – kniha Petry Veselé (399 Kč)

Dárek, jenž umožní opravdu každému proniknout do voňavého kávového světa. V knize se mimo jiné dozvíte, jakým způsobem se pěstuje káva, jak se zpracovává a mnoho dalšího.

Kniha o kávě

Nevybrali jste?

Nic není ztraceno, ještě můžete navštívit náš kávový obchůdek, ve kterém je toho ještě o dost více. Navíc, přehledně rozděleno podle kategorií.
Vstoupit do kávového obchůdku