Kávový obchůdek

Nakupte v kávovém obchůdku

Vánoční dárek nemusí být drahý, hlavně musí být darován z lásky.

10 tipů na vánoční dárky pro milovníky kávy


Máte doma milovníka kávy a přemýšlíte, co mu na Vánoce věnovat? Nechcete dávat stále ty stejné pitominky, ale rádi byste dárek, který potěší a zaujme? Připravili jsme seznam 10 dárků, se kterými vedle nešlápnete. A je jedno, jestli máte na dárek stokoruny nebo tisíce!

Vánoční dárek nemusí být drahý, hlavně musí být darován z lásky.

Vánoční dárek nemusí být drahý, hlavně musí být darován z lásky.

1. Cibetková káva (890 Kč)

Ideální dárek pro toho, kdo všude byl, všechno zná a všechno má. Je totiž velice pravděpodobné, že kávu z trusu cibetky palmové ještě nezná a nikdy neměl. Možná, že to bude tím, že cibetková káva je nejdražší káva světa a rozhodně patří mezi nejkontroverznější potraviny vůbec.

Cibetková káva

2. Předplatné kávy (od 299 Kč)

Ideální dárek, který může těšit třeba měsíc, celý rok nebo i doživotně. Panové z Coffee to Home vyberou kávu a zašlou v originálně zpracovaném dárkovém balíčku poštou obdarovanému. Každý měsíc, znova a znova. Ideální pro ty, kterým chcete umožnit ochutnat opravdu výbornou kávu.

Coffee to Home

3. Konvička Frenchpress (od 339 Kč)

Nemůžete si dovolit drahé dárky? Vůbec nevadí – již od necelých dvou set můžete obdarovat svého blízkého designovou konvičkou na přípravu kávy, která může být leckdy kvalitnější, než z drahého stroje. Některé výběrové kávy jsou prý z french pressu dokonce lepší a přípravu zvládne každý.

French press Randwyck Verona

4. Handpress pro řidiče (4 710 Kč)

Máte ve vašem okolí řidiče z povolání, taxikáře nebo prostě někoho, kdo tráví hodně času za volantem? Kupte mu Handpress, přístrojek, který zaručí výborné espresso v pohodlí vozu. Stačí zapojit do zapalovače v autě, naplnit vodou a palubní deska se rázem promění v kavárnu.

handpresso-auto

5. Zelená káva (od 80 Kč)

Kila dolů, i ta se dají darovat. Tedy nepřímo, prostřednictvím zelené kávy s hubnoucími účinky. Je možné nejprve objednat malý vzorek (52 Kč), abyste nekupovali zajíce v pytli a zjistili, jestli vám zelená káva vůbec bude chutnat.

zelena-kava

6. Bezkofeinová káva pro maminky (od 199 Kč)

V těhotenství to prostě občas bez kávičky nejde, ale s ní také ne, protože obsahuje kofein, jenž může vaše dítko, ať už narozené nebo stále v bříšku, proměnit v rotujícího šotka. Bezkofeinová káva toto řeší – díky ní maminka nepřijde o svůj kávový rituál.

bezkofeinova-kava

7. Handpresso pro cestovatele (3 070 Kč)

Ideální dárek pro ty, kteří po týdnu doma plánují další cestu. Handpresso cestovatelům usnadní přípravu výborné kávy v prostředí, kde se o kvalitním šálku většinou jen sní.

handpresso-hybrid

8. Příprava kávy Chemex / 8 šálků (1 349 Kč)

Není nic lepšího, než si kávu připravit doma. Navíc v zařízení, ve kterém si ji připravoval samotný James Bond.

Chemex

9. Stylová konvička Bialetti (609 Kč)

Ikonická moka konvička z hliníku od světoznámé italské značky Bialetti. Poznávací znamení – jednoduchá příprava, fousatý panáček a skvělá káva. Bialettku Moka Express v Itálii vlastní téměř každý. Opravdu.

Moka konvice Bialetti Moka Express

10. Pro každého – kniha Petry Veselé (399 Kč)

Dárek, jenž umožní opravdu každému proniknout do voňavého kávového světa. V knize se mimo jiné dozvíte, jakým způsobem se pěstuje káva, jak se zpracovává a mnoho dalšího.

Kniha o kávě

Nevybrali jste?

Nic není ztraceno, ještě můžete navštívit náš kávový obchůdek, ve kterém je toho ještě o dost více. Navíc, přehledně rozděleno podle kategorií.
Vstoupit do kávového obchůdku