Knihy o kávě: 6 titulů, které by vám v knihovně neměly chybět 

Zajímá vás svět kávy a chcete se o něm dozvědět trochu více? Nebo už o kávě leccos víte a chcete se jen dovzdělat? Vybrali jsme pro vás 6 knih, které se kávě věnují a v knihovně milovníka kávy nesmí chybět alespoň jedna z nich.

K výborné kávě patří i výborné čtení
K výborné kávě patří i výborné čtení

365 Gastromapa Lukáše Hejlíka

Do našeho seznamu knížek o kávě tuhle nepočítáme, není totiž výhradně o ní. Nicméně vám může hodně pomoci v tom, kam si na lahodný nápoj zajít. Herec Lukáš Hejlík totiž procestoval Českou republiku a na každý den našel jedno skvělé místo, kam se vyplatí zajít, a to nejen na dobrou kávu, ale třeba na jídlo nebo něco sladkého.

Koupit za 315,- na Alza.cz

1. Petra Veselá: Kniha o kávě

Kniha o kávě

Přehledná, ucelená, srozumitelná a čtivá – to je kniha od Petry Veselé. Poskytne ucelené informace o kávě. Od pěstování, přes přípravu, až po konzumaci. Baristka Petra Veselá vás osobně a skrze perfektní fotografie provede svojí cestou kávy, při které vysvětlí vše, co se s ní pojí. Kniha o kávě je vhodná spíše pro laiky a kávové nadšence, nicméně i profesionál v ní najde zajímavé informace. Petřina láska ke kávě, která z knihy na čtenáře působí, dotváří příjemný pocit z četby.

Knihu můžete aktuálně koupit nově v aktualizovaném vydání.
Koupit za 519,- na Alza.cz

2. Jozef Augustín: U kávy o kávě a kávovinách

Oproti Petře jde Jozef Augustín ve své knize více do hloubky. Knihu si zamilujete, pokud se chcete dozvědět o tomto nápoji vše, a to do posledního detailu. Ale rozhodně nejde o nudné čtení. S knihou v ruce se ocitnete mezi zkušenými pěstiteli kávy z Guatemaly nebo v úplně první kavárně na evropském kontinentu. Mimochodem, věděli jste, že káva je islandský národní nápoj? Toto a mnohem více se v této bibli všech baristů dozvíte.
Koupit za 299,- na Alza.cz

3. Tereza Jirků Váňa a Jiří Plšek: Lexikon kávy: …prostě milujeme kávu

Lexikon kávy jednoduchou formou odpoví na některé ze základních otázek světa kávy. Knížka poradí, jak rozeznat zrnka Arabiky od Robusty, jaké kávové nápoje si můžete v kavárnách objednat a další zajímavosti spjaté s tímto energii dávajícím nápojem.
Koupit za 218,- na Alza.cz

4. Jessica Easto a Andreas Willhoff: Manuál pro milovníka kávy: Jak si doma připravit tu nejlepší craft kávu

Kniha psaná z perspektivy zkušeného kávomila o tom, jak si nejlépe připravit kávu doma. Provede vás světem kávy pěkně od začátku – vysvětlí, co ovlivňuje kvalitu kávy a její sílu. Pokusí se vás naučit jak ji správně kupovat a mlít. Vysvětlí principy přípravy kávy a poradí s výběrem kávovaru. Knížka také obsahuje pomocníka pro dekódování žargonu na kávových etiketách. Čekejte zde ale i takové vychytávky, jakými je graf kontrolované přípravy kávy nebo převodní tabulky, které vám prozradí, kolik kávových zrn se skrývá v jedné lžičce.
Koupit za 293,- na Alza.cz

5. Ryan Soede a Kohei Matsuno: Miluji kávu: Tajemství baristů pro kreativní přípravu kávy

Jak je Manuál pro milovníka kávy ryze „technický”, tak o této knize můžeme říct, že je výhradně tvůrčí a zasvěcuje čtenáře do umění Latte artu. Nechte se vést a vykouzlete si na šálku cappuccina umělecká díla pomocí techniky etching i free pouring nebo se pusťte rovnou do mléčných soch.
Koupit za 215,- na Alza.cz

6. Moldvaerová Anette: Kávové opojení

Představujete si kávu jen jako espresso nebo cappuccino? Chyba! Tato kniha vám dokáže, že z kávy se dá připravit až stovka alkoholických i nealkoholických nápojů.
Koupit za 382,- na Alza.cz