Kávový obchůdek

Nakupte v kávovém obchůdku

Coffeebrewer - v praktickém obalu

Coffeebrewer – kvalitní káva do batohu


Po Grindripperu a Drip it je tu další vychytávka, díky které si můžete vychutnat šálek kvalitní kávy třeba na vrcholku hory. Coffeebrewer připraví až 300 ml kvalitní kávy a můžete si jej přibalit téměř do jakéhokoliv zavazadla.

Opravdu kvalitní káva

Káva v sáčku sice není vidět, ale to neznamená, že nám výrobce chce prodávat zajíce v pytli. Naopak – na každém balení je napsán poměrně přesný „rodokmen“ kávy, včetně místa, kde se káva vypěstovala.

Papírová V60

Na první pohled vypadá Coffeebrewer jako papírový sáček, jen o trochu menší než formát A4 a asi centimetr tlustý. Coffeebrewer je vlastně V60, ovšem místo na přenos nepraktické nádobky, se celý proces filtrace odehrává uvnitř sáčku. Ten je vyplněn vrstvou polyetylenu, který brání průsaku a drží teplo. Ve spodní části je speciální kapsa, ve které je káva, přes kterou proteče horká voda a u hrdla se pak při nalévání sedlina oddělí. Odměnou je několik šálků lahodné přefiltrované kávy.

Coffeebrewer - v praktickém obalu
Coffeebrewer – v praktickém obalu

Jdeme na to – příprava kávy v Coffeebreweru

Stačilo sáček doširoka rozevřít, odtrhnout červený proužek a provizorní papírovou konvičku trochu vytvarovat. Nalít asi půl litru horké vody bylo poměrně snadné. Následně se káva nechala pár minut odstát. Poté bylo potřeba vytvarovat hrdlo nádobky, abychom mohli pohodlně nalít kávu do šálků. Při všech těchto operacích je dobré mít na paměti, že voda v sáčku je vřelá a konvička není moc stabilní.

Příprava kávy s Coffeebrewerem
Příprava kávy s Coffeebrewerem

Verdikt

Výsledný šálek velice mile překvapil svojí plnou chutí. Coffeebrewer také opravdu slušně drží teplotu – káva byla při venkovní teplotě 15 stupňů teplá asi 30 minut. Překvapivě dobrý byl i šálek kávy, jenž jsem ze sáčku naléval asi až po 40 minutách (díky vychytanému systému uvnitř sáčku není káva ve vodě ponořená). Další výhodou je i to, že se použitý sáček vyhodí a nemusí se řešit, co s ním. Coffeebrewer je jednoznačně velice dobrý všude, kde si chcete vychutnat dobrou kávu a není k dispozici kavárna. Napadá mě použití na nejrůznějších piknicích, rodinných oslavách pod širým nebem a nejrůznějších výletech. A pokud patříte mezi nekompromisní kávomilce a vyžadujete chuť pravého espressa, můžete vyzkoušet Handpresso, které ji zaručí.