Kávový obchůdek

Nakupte v kávovém obchůdku

Balení kávy Black Insomnia má 2x více kofeinu než klasické espresso

Black Insomnia. Nejsilnější káva na světě má 2x více kofeinu než espresso


Asi jste už někdy potřebovali protáhnout den o pár hodin. Káva je jednou z možností, jak touhu po spánku oddálit. Co když ale potřebujete spánek vysloveně zahnat? Pro tyto případy je tu Black Insomnia, která co do množství kofeinu nemá na světě konkurenci. Proč je tak silná a kde ji koupit?

Black Insomnia. Ne! Teď spát nechci

Kolébka kávy Black Insomnia (v překladu černá nespavost) je v Africkém Kapském městě. První balení spatřilo světlo světa v roce 2016, kdy podnikatel Sean Kristafor začal s její přípravou. Obrovské množství kofeinu v kávě se lidem zalíbilo tak, že si ji dnes můžete objednat ve 5 zemích světa. Českou republiku nevyjímaje.

Black Insomnia. Nejsilnější káva na světě má 2x více kofeinu než espresso

Tato káva je opravdu pro ty, kteří potřebují kofein. A hodně. Black Insomnia obsahuje 140 mg kofeinu na hrnek (44 ml), což z ní dělá nejsilnější kávu na světě. To, že nejde jen o reklamní slogan, potvrzují i laboratorní testy, které si Sean Kristafor nechal zpracovat. Doposud se titulem „nejsilnější“ káva světa pyšnila káva Death Wish Coffee s „pouhými“ 90 mg v šálku.

Kdo má více kofeinu

Pro lepší představu o tom, o kolik více kofeinu do sebe dostanete po jediném šálku Black Insomnie v porovnáním s espressem, se podívejte na tabulku níže.

Káva Množství kofeinu v šálku (44 ml)
Espresso60 – 80 mg
Death Wish 90 mg
Black Insomnia140 mg

Uvedená množství kofeinu jsou orientační. Jeho množství v šálku závisí na více faktorech, které obsah kofeinu v kávě ovlivňují.

Podle odborníků by maximální denní dávka kofeinu neměla překročit 400 mg. Z výše uvedené tabulky je tedy jasně, že s kávou Black Insomnia se musí opatrně. Nejprve si ji vyzkoušejte v menším množství. Zjistíte tak, jak na více kofeinu reaguje vaše tělo. Nicméně můžete očekávat, že se vám trochu zrychlí tep a možná se začnete více potit. Obecně ale znova platí zlaté pravidlo, že nic se nemá přehánět.

Více informací o tom, jak káva ovlivňuje naše zdaví se můžete dočíst v článku Káva a zdraví.

Jak to, že je Black Insomnia tak silná? A jak vlastně chutná?

Všechno je to o kávových zrnkách a správném poměru.

Zrnka se zklízejí v Jižní Americe a Africe a následně praží podle staroitalské tradice v Německu. To, co zvyšuje množství kofeinu v zrnkách kávy je specifické pěstování kávovníku. Pro tyto supersilné kávy se používají zrnka kávy robusta (v množství okolo 80%), která obsahují kofeinu téměř 2x více než arabika. Tou je doplněn zbytek směsi (zbylých 20%).

A jak chutná? Ačkoliv bychom mohli předpokládat, že Black Insomnia bude hořká, je to právě naopak. Chuť je spíše do sladka, s karamelovo-oříškovým aroma a dozvuky po hořké čokoládě.

Jak Black Insomnii připravit a vytěžit z ní co nejvíce

Ideální je připravit ji jako filtrovanou kávu, např. v moka konvičce nebo ve french pressu. Pokud se chcete ujistit, že pro maximální množství kofeinu v šálku děláte opravdu všechno, stačí si přečíst článek 7 tipů, jak si připravit co možná nejsilnější kávu.

Pokud se chcete připravit na nějaký fyzický nebo psychický výkon, dejte si Black Insomnii 30 minut předtím. Po půl hodině totiž množství kofeinu v těle dosahuje největší koncentrace.

Koupit kávu Black Insomnia