Kávový obchůdek

Nakupte v kávovém obchůdku

Ledová káva – nejlepší recepty na osvěžení, které dobije baterky


V létě vídáme snad všechny druhy jinak teplých nápojů v ledové variantě – popíjíme ledový čaj, usrkáváme ledovou čokoládu a samozřejmě pijeme ledovou kávu. Možná vás překvapí, že nápojů založených na kávě podávaných v ledové variantě, je celá řada. V následujícím článku si představíme ty nejoblíbenější, a to včetně toho, jak si je připravit doma.

Ledové frappé

Používat instantní kávu až v případě naprosté nouze? Pokud chcete dodržet původní způsob přípravy, nevyhnete se jí. Instantní káva je tím, co dělá jeho typickou chuť. Frappé se poprvé podávalo v řecké Soluni, a to na gastronomickém veletrhu v roce 1957, kde jej náhodou „vynalezl“ Yannis Dritsas. Ten se snažil připravit si instantní kávu bez rychlovarné konvice. Ke kávě přihodil trochu ledu a aby kávu rozpustil, použil ruční šlehač a výsledek ještě protřepal. Zbytek příběhu se každý rok v létě odehrává na pultech barů a v domácnostech po celém světě.

Frappé připravené z instantní kávy v ledové variantě

Výše uvedý postup popisuje přípravu dokonale. Nezbývá snad jen dodat, že doporučujeme použít kvalitní instantní kávu. Dalo by se říci, že některé značky instantní kávy jsou opravdu kvalitní. Poznáte je podle ceny – budou prostě dražší než ty, které vídáte v supermarketu. Například instantní kávou Brazílie Gourmet rozhodně nic nezkazíte.

Příprava Café Frappé

  1. Instantní kávu zamíchat s vodou (případně i s mlékem)
  2. Ručním mixérem podrtit ledové kostky
  3. Shakerem poctivě našlehat pěnu
  4. Podle chuti přidat šlehačku (případně zmrzlinu, nejrůznější sladké polevy, skořici nebo špetku kardamomu)

Caffé Fredo

Další velmi rozšířená příprava je Caffé Fredo, což je italská varianta řeckého frappéčka, ovšem místo instantní kávy je v nápoji jeden „shot“ espressa. To je stejně jako frappé rozmixováno s kostkami ledu a někdy i namraženo.

Ledovou kávu je samozřejmě možné připravit i tak, že se nechá namrazit překapávaná káva, ovšem je nutné kávu hlídat, aby se nepřemrazila. Navíc – takto připravená káva ztrácí díky času v lednici na čerstvosti a nemusí mít tu správnou chuť.

V létě může zchladit i tzv. cold drip, což je káva, která se nechá překapat do nádobky s kostkami ledu, kterými proteče a zchladí se. Ideální je podávat s ještě malými zbytky ledu (konzistencí se bude výsledný nápoj trochu podobat ledové tříšti). U této přípravy si ale je nutné pohlídat poměr ledu vůči horké vodě a kávě – pár kostek navíc mohou způsobit mdlou chuť.

Cold brew

Cold brew je pak další varianta, jak dospět k ledové kávě. Pro extrakci ovšem nevyužíváme horké vody, ale čas. Ve french press konvičce kávu zalijeme studenou vodou a necháme celý den v ledničce. Ještě lepší je použít konvičku Hario Mizudashi na přípravu studené kávy.

Cold brew se celý den maceruje ve studené vodě

Ledová vietnamská káva

Další zajímavá ledová varianta je vietnamská káva. Přes phin filtr se káva nechá přefiltrovat do sklenice s ledem, přidá se kondenzovaná mléko a servíruje se.

Ledově vychlazená Cascara

Osvěžující může být i další nápoj – cascara, nápoj z kávových slupek, v ledové variantě s kostkami ledu a trochou citronové šťávy. Bohužel, díky regulacím si cascaru v současné době nekoupíte.

Utopená zmrzlina Affogato

Další zajímavá letní variace je Affogato, ovšem spíše než o kávu se jedná o dezert. Affogato je z italštiny a znamená utopený, což pěkně vystihuje stav kopečku zmrzliny, který je potopen v kávě, většinou velice silném espressu (někdy i dvojitém). Baristé občas utopí i dva kopečky zmrzliny a přelévají likérem, to vše v ledově vychlazené misce.

Utopený kopeček zmrzliny v esspressu

Nicméně – proti gustu žádný dišputát. Při objednávání ledové kávy na nějaké z letních zahrádek se ale raději u obsluhy informujte, jaký typ ledové kávy se Vám chystají předložit.

Ledová káva nabije nebo nenabije?

Možná by Vás zajímalo, zdali káva zchlazením nepřichází o své energii dávající účinky. Ani náhodou! Vše zůstává tak, jak jste zvyklí – i zchlazený kofeinový nápoj Vám prodlouží den o hezkých pár hodin!